• Print
  • Favorites
  • Refer a friend

Niçin yetenekli insanlar Mondi’de çalışıyor?

Yanıtlarını çalışanlarımızdan alalım:

 

Barış Yanbol – İşletme Finans Müdürü – Bag Division

Her gün milyonlarca insan kâğıttan yapılmış ürünler kullanmasına rağmen, çoğu üreticilerin kim olduğunu düşünmez. Mondi Türkiye’de bir işletme finans müdürü pozisyonu için iş ilanını görene kadar ben de onlardan biriydim. Web sitesini dikkatle inceledikten sonra, dünya çapında en büyük kâğıt ve ambalaj üreticilerinden biri olan Mondigrup için çalışacağımı anladım. Bu başarının açık ve net bir vizyonla, ilgili stratejileri, çok iyi tanımlanmış bir organizasyon yapısıyla olacağını düşündüm.  

Nihayet burada çalışmaya başladım  ve doğru işveren için çalıştığıma ikna oldum.               

Deneyim ve bilgimi uygulayabildiğim birçok görev ve projeyle uğraşıyorum. Mondi sorumluluk alabileceğim bir ortam sunuyor ve başarmam için gereken araçları sağlıyor. Bir başka nokta ne olursa olsun hem yerel olarak hem de uluslararası olarak kurallara ve yönetmeliklere uymakla ve toplumun refahına her açıdan önem vermekle yükümlüyüz. Bu doğruluk ve dürüstlüğün organizasyonun temel değerleri olduğunu göstermektedir.

Yeteneğimi ve organizasyona bağlılığımı gösterirsem Mondi büyüdükçe büyüyebileceğimden eminim. Bu sebepler Mondi için çalışmaktan memnun olduğumu söylemek için oldukça yeterlidir.

Tolga Akkoç - Üretim Müdürü - Corrugated Packaging - Adana Fabrikası

Mondi ailesine Eylül 2010 da  önce katıldım. Bu seçimin temel nedeni sektöre küresel bir bakışa sahip ve dâhili çözümlerle sektörde lider rolü oynayan bir şirkette olmak istememdir. Profesyonel olarak bu tür bir şirket kişisel gelişimimde bana yardımcı olabilir ve kariyerin sırasında bana iyi fırsatlar sunabilir. Mondi beni bu aileye kabul ettiği için çok mutluyum. 

 

 

Gökhan Bilgisu –Insan Kaynakları Yöneticisi - Corrugated Packaging - Izmit Fabrikası 

Dünyaya açılmanın ve büyük resmin renklerinden biri olmanın önemini biliyorum. Mondi için çalışmak istedim çünkü Türkiye ve dünyanın her yerinde güçlü bir varlığı olan büyük birçok uluslu şirket olmasının yanı sıra, aidiyet duygusu veren, iletişimi teşvik eden, eğitim ve gelişime önem veren ve birçok kariyer fırsatı sunan bir yapıdır. Mondi’nin bir parçası olarak, dostça bir ortamda seçkin kişilerle çalışıyorum ve ekip ruhuna sahip dinamik bir yapı içinde ciddi sorumluluklarla gelişirken hedeflerimi gerçekleştirme yolunda ilerliyorum. Ve başlangıçtan beri içtenlik gösteren ve bana kucak açan bu büyük ailenin üyelerine teşekkür ediyorum.  

 

Cüneyt Emecen – Satış & Pazarlama Müdürü | Bag Division

9 yıldır endüstriyel TORBA sektöründeyim fakat Mondi ile için çalışmaya Kasım 2010 da başladım. Bu süre boyunca her zaman sektöründe Mondi’nin etkisini gördüm. İşinde dünya lideri ve öncüsü olmasının yanı sıra, yenilikçi ve katma değerli ürünleriyle, dinamik ve çevre dostu üretim politikalarına desteğiyle, Mondi her zaman takipçilerinden bir adım önde olmuştur. Şimdi gücünü tutkuyla çalışan ve her zaman Mondi ve herkes için daha iyi bir gelecek yaratmak için öğrenmeye ve kendilerini eğitmeye çalışan insanlarından aldığını anladım.

 

Kubilay Hot – ISG&Çevre Müdürü | Corrugated Packaging İstanbul Genel Müdürlük

Aralık 2010’dan beri Türkiye’de ISG&Çevre Müdürü olarak Mondi için çalışıyorum. Çalışmak için Mondi’yi tercih ettim çünkü tam yetkili kılınıp desteklenirken çok yönlü becerilerde zorlu liderlik davranışları gerekiyor. Şirket yenilik ve yaratıcılığın iç motivasyonun temel güdüleri olduğu bir işyeri sunuyor. Mondi’nin değerlerini ve kültürünü takip ederek kendi alanınızda eserinizi yaratabilirsiniz. Esneklik size yetkinlik ve özgüven kazandırır. İlaveten, sonuca odaklı, hızlı ve işleme odaklı ve girişimci bir ekip olarak çalışmak size sadakat duygusu sağlar. Diğer taraftan organizasyon şemasının yapısının karmaşıklığı ve yetenek yönlendirme konularının geliştirilmesi gerektiğini gözlemledim.

Oytun Karakaş – Satış Yöneticisi | Corrugated Packaging - Tire Kutu Fabrika 

Farklı sanayilerde ve farklı şirketlerde çalışmış biri olarak benim için Mondi’nin temel farkı Müşterilerimin Mondi hakkındaki algısıdır.  Başarılı bir alışverişten sonra müşterilerimden işittiğim “Elbette! Siz Mondi’siniz” ifadesine çok alıştım. İçeriden bir kişi olarak; üstün verimlilik, sürekli başarı ve eğlenceli bir ortam sağlayan şirketin bir parçası olmaktan ve dışarıdaki kişilerin bu durumun farkında olmasından gurur duyuyorum.  Bir satış adamı olarak; Mondi’de hem ürünü pazarlamak hem de şirketimin imajını satmak çok kolay ve eğlenceli çünkü pazarında her zaman başarıyı hedefleyen ve çeşitli kültürleri bir arada toplayan global bir şirketin bir parçasıyım ve bunun faydasını da her anlamda hissetmekteyim.

Çevremdeki herkesin oldukça nitelikli, ne yaptığını bilir olması ve üstün performans sergilemelerine bağlı olarak bu büyük ekibi oluşturan bizlerden beklenen tek şey; her gün yüksek dinamizm göstermemizdir. Yeni iş arkadaşlarıma mesajım: “Meydan okuyan, hızla hareket eden ve eğlenceli bir ortamda çalışmak istiyorsanız, o zaman sizin için doğru yer Mondi’dir.”

 

Şenay Tekinbay– Muhasebe&IK Sorumlusu- Corrugated Packaging -  Karaman Fabrikası

Mondi Tire Kutsan’da çalıştığım için mutluyum. Mondi benim de parçası olduğum büyük bir aile. Her zaman sürekli gelişim kültürüne sahip uluslararası itibarlı bir şirkette çalışmak istemiştim. Mondi’de çalışmak bir ayrıcalıktır.

 

Nurşen Aycan – İç satış Yöneticisi – Corrugated Packaging -  İzmit Fabrikası

Mondi Türkiye İzmit Fabrikasında çalışmaya Ağustos 2010 da başladım İç Satış Yöneticisi olarak, sipariş alımından yüklemeye kadar satış süreciyle uğraşıyorum ve yönetiyorum. Bu bana her adımda tüm süreci görmek ve anlamak fırsatı veriyor.

Mondi’nin global vizyonu ve uluslararası çalışma yapısı benim için en önemli anahtar. Her zaman isteklerimin farkına varmak ve becerilerimi geliştirmek için bir fırsat var. Sadece 6 ay içinde birçok eğitime ve sertifika programına katıldım. Mondi Global Ailesinde daha ileri ve üst pozisyonlara gelmeyi dört gözle bekliyor ve çok çalışıyorum. 

 

© 2018 by Mondi