Kuruluş

Başarılı bir gelecek ile Bireysel ve yaratıcı çözümler sunma amacı KARARLILIK, SÜREKLİLİK ve MÜŞTERİ ORYANTASYON - anahtar sözlüklerinin etkileşiminde yatıyor.

Bugün lider ve dünya çapında önde gelen bir kağıt ve ambalaj üreticisi olarak,  bizler zor ortamlarda dahi kullandığımız kaynakların kalitesine her zamankinden daha fazla büyük önem veriyoruz. Değişen pazar koşullarına hızla yanıt verme becerimizin yanı sıra düşük maliyetli üretim stratejimiz, bizi etkin kılarak, dünyadaki güçlü pazar konumumuzun devamlılığını sağlamaktadır.

Stratejimizin bir kısmı, Orta ve Doğu Avrupa'nın gelişmekte olan piyasalarında, özellikle karlı büyüme ile şirketimizin değerini güçlendirmektir. Taahhüdümüz uzun vadeli ve büyümede KARARLILIK dahilinde olup, diğer bir yandan Avrupa ve Uluslararası alanlarda stratejik alımlar yapmak ve aynı zamanda hedeflenen yatırımları sağlamaktır. Rusya ve Polonya'daki iki büyük projelerimizin, çağdaş standartlara göre donanımlı üretim tesisleri olduğu gözlenmektedir. Rusya-Syktyvkar’daki, kağıt hamuru ve kağıt fabrikası için tamamlanan kapsamlı bir modernizasyon ve genişleme projesini başardık. Bu modern tesis, standartlara uygun olarak inşa edilmiştir. Polonya’daki oluklu mukavva ve oluklu mukavva ambalaj tesisinin üretim kapasitesini sistematik olarak yükselterek, etkin emisyonları azaltarak gereken kalite sağlanmıştır. Tüm projelerimizin net bir gelecek perspektifi vardır. Bunlarda pazardaki sistemleri modernizasyonu için çabalarımızın bir parçasıdır. Çek-Steti kağıt fabrikamızda üretiminde sürekli bir akış sağlamak adına yeni yüksek teknolojili makinesine (PM 6) yatırım yaptık. Bu, Kağıt Pazar sektöründe yüksek kalitede ambalajlama sağlamaktadır. Bu stratejik yatırım Orta Avrupa'da Mondi kapasitesini güçlendirmektedir.

Üretimimizdeki stratejik yatırımların yanı sıra, bünyemizdeki personellerde şirket felsefemizin önemli bir temel taşını oluşturmaktadır. “Mondi Akademisi” yüksek kalitede eğitim kursları düzenlemektedir. Ayrıca, kurumsal kültürümüzün şekillenmesinde önemli bir rol oynamakta ve liderlik kriterlerini tanımlamaktadır. Mondi şirketi, kararlı duruşuyla sorumlu kurumsal yönetim ile ekonomik başarının çok önemli olduğunun farkındadır. Bu nedenden net kurallar ile operasyonel ve stratejik yönetim kararları için süreçler belirledik. Biz kesinlikle inanıyoruz ki, tasarım ve ürünlerimizin üretiminde stratejik oluşumuz ve KARARLILIK önem taşımaktadır. Bizim üretimimiz olan çevre dostu ofis kağıdımız “Green Range” bunlara sadece bir örnektir. Müşterilerimiz ile yakın işbirliği içinde, dünya çapında bireysel müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için birinci sınıf ürünlerinde yeniliklerin geliştirilmesi gerekmektedir. Bu mevcut iki Araştırma-Geliştirme Merkezlerimizin yanı sıra, 2008 yılında Avusturya'da Frantschach’ta (Kraft Paper, Bag Converting) ve Korneuburg’ta (Consumer Packaging) yeni bir Bag Application Centre açılmıştır. Özelleştirilmiş ve yenilikçi MÜŞTERİ ODAKLI Çözümlerini kararlılık ile uygulayarak, bize ve müşterilerimize uzun vadeli bir başarıyı elde ettiğimizi iddia ediyoruz. Kurumsal strateji ve yapı, güçlü finansal durumu ve yüksek kaliteli bitki donanımları sayesinde,  mevcut fırsatlardan yararlanmak üzere yerleştirilir. Üretimimizi sürekli olarak geliştirdikçe, biz müşterilerimiz için tercih edilen devamlı bir iş ortağı olacağımıza güveniyoruz.

Mondi Group
Mondi, Batı Avrupa, Orta Avrupa, Rusya ve Güney Afrika'da büyüyen pazarlarda güçlü bir odaklanma ile önde gelen uluslararası kağıt ve ambalaj şirketidir.
Mondi Group'un ana faaliyet alanı, kaplanmamış ince kağıt ürünleri ve ambalaj malzemeleri ve sistemlerinin üretimidir. Buna ek olarak Mondi, kaplama, Release Liner ve esnek ambalaj gibi özel çözümler sunmaktadır. Mondi, kağıt ve ambalaj üretiminin tüm alanlarında entegre ve çevre dostu bir şirket olarak, üretim ve ambalaj kağıt ve oluklu mukavva ambalaj ve endüstriyel torba ve ekstrüzyon kaplama ya da silikonlu malzemelerinin dönüştürülerek hamur ve kağıt (geri dönüşümlü malzemeler dahil) üretimi, folyo ve lamine yapılmış esnek ambalaj çözümleri sunmaktadır.
Mondi Grubu iki bölümden oluşmaktadır: Avrupa & Uluslararası ve Güney Afrika: Mondi Londra (LSE) ve Johannesburg (JSE) borsalarında işlem görmekte olup, İngiltere ve Güney Afrika'da faaliyet göstermektedir. Mondi, sürdürdüğü kararlılık ile 2008 ve 2009 yıllarında FTSE4Good UK, FTSE4Good Europe ve FTSE4Good Global endeksine dahil edilmiş ve 2007, 2008 ve 2009 yıllarında ise Johannesburg Menkul Kıymetler Borsası Sosyal Sorumlu Yatırım (SRI) endeksinde de tanınmıştır.

Avrupa ve Uluslararası Bölümü
Viyana, Avusturya merkezli Mondi Avrupa ve Uluslararası Bölümü, üç iş kolu halinde düzenlenmiştir. Uncoated Fine Paper, Corrugated ve Bags & Specialities.  Mondi bu alanlarda ofis, ön baskı ve ofset kağıdı, oluklu taban kağıt, oluklu ambalaj, kraft kağıdı, endüstriyel torba, ekstrüzyon kaplama, Release Liner, folyo ve esnek ambalaj çözümlerini içermektedir.

Geçmişi
1793 Avusturya Neusiedler kağıt fabrika kuruluşu
1881 Frantschach-St Gertraud Seluloz ve kağıt fabrika kuruluşu
1912 Frantschach Avrupa'nın en modern fabrikalarından biridir.
1967 Mondi Güney Afrika kuruluşu
1988 Frantschach yeni yerleşim alanı
1990 Mondi yeni yerleşimciler % 49 pay teşkil ediyor
1992 Mondi Frantschach AG'nin% 44 payını teşkil ediyor
1997 Polonya'da en büyük kağıt fabrikalarından biri olan Swiecie fabrikasının kazanılması,
2000 AssiDomän tesisinin ambalaj kağıdı, endüstriyel torba ve kaplamalar faaliyetlerine başlanması.
2000 Slovakya Ruzomberok kağıt fabrikasının % 50’sinin kazanılması
2002 Rusya'da Syktyvkar kağıt fabrikasının % 90’ının kazanılması
2004 Roma Bauernfeind Grubu'nun kazanılması
2004 Frantschach AG Avusturya tesisinin tam deviri
2007 Türk oluklu mukavva üreticisi Tire Kutsan’ın % 54’ünün kazanılması
2007 Anglo American plc ile Mondi Group'un ortaklığının giderilmesi ve Londra ve Johannesburg borsalarına girişi
2008 Yeni kurumsal yapının duyurulması. Avrupa & Uluslararası ve Güney Afrika bölümlerinin kuruluşu
2008 Finlandiya ve İngiltere'de Loparex Releaser Liner tesislerinin kazanılması, ayrıca Polonya, Japonya ve Tayland olmak üzere 3 ayrı montaj tesislerinin kuruluşu
2010 Fransa, İtalya ve İspanya'da Smurfit Kappas Batı Avrupa Endüstriyel Bags ve Consumer Bags tesislerinin edinimi

© 2018 by Mondi